Atenție: Guvernul României trebuie să rezolve două mari probleme, una de sănătate (pandemia) și alta politică, cu fostul partid PCR, actualmente PSD sau popular; CIUMA ROȘIE!
|![](https://i0.wp.com/stiri-ultima-ora.ro/wp-content/uploads/2020/12/20201202_1144121-scaled.jpg?fit=640%2C293&ssl=1)
Trecând prin zona cu Națiunile Unite
Mi-am amintit de-o boală veche, ciumă
Și mă-ntreb; românii având Pricipatele Unite,
Când vor scăpa de-această…cutumă?
![](https://i1.wp.com/stiri-ultima-ora.ro/wp-content/uploads/2020/12/20201130_0117301.jpg?fit=640%2C776&ssl=1)
Care credeți că ar fi prima problemă care trebuie rezolvată urgent, aceea de sănătate sau cea de politică?
![](https://i0.wp.com/stiri-ultima-ora.ro/wp-content/uploads/2020/12/20201202_0024041.jpg?resize=516%2C1024&ssl=1)
![](https://i2.wp.com/stiri-ultima-ora.ro/wp-content/uploads/2020/12/20201202_1041471-scaled.jpg?fit=640%2C329&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/stiri-ultima-ora.ro/wp-content/uploads/2020/12/dragnea-ciuma.jpg?resize=343%2C448&ssl=1)
Oricum, pentru faptul că guvernații au rezistat acestor mari greutăți, care implică un efort uriaș, ce merită să fie finalizat în interesul poporului, este cazul să-i felicităm și să le urăm succes în
alegerile parlamentare.
![](https://i0.wp.com/stiri-ultima-ora.ro/wp-content/uploads/2020/12/MCP-Press-Agency-23-4.jpg?resize=205%2C156&ssl=1)
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.