Militarul preferă să spună adevărul, dar, trebuie să fie atent, dacă s-a lipit de el comunismul sau urmașii lui.
|![](https://i2.wp.com/stiri-ultima-ora.ro/wp-content/uploads/2022/09/coarra.jpg?fit=640%2C682&ssl=1)
Dobrin Florin
eSntoosprd661l087l54i3a3rm4g097g0fu8g5 :45u01363321ceIha1 g8 ·
Iată ce-a mărturisit Dumitru Coarna despre corupția din PSD, cât și despre procurorii care clasează plangerile penale de corupție .,,Ei m-au exclus pentru că nu am putut să mă adaptez la grupul lor infracţional.
Acolo când discutam nişte decizii, discutam despre infracţiuni, ei le spuneau decizii politice…
![](https://i0.wp.com/stiri-ultima-ora.ro/wp-content/uploads/2022/09/dtrucoarna.jpg?resize=640%2C637&ssl=1)
Ei vorbeau doar despre infracţiuni, cum să fure, care să fure mai mult şi eu le spuneam că astea sunt infracţiuni şi ei răspundeau: ,,Domnul Coarnă, nu înţelegeţi politica, astea sunt decizii politice”. Eu mă cruceam, sunt un om normal, ei vorbeau despre fraude…
M-am fript odată cu cloaca PSD, cu mocirla infracţională…La prima discuţie, primarul de la Chirnogi m-a ăntrebat câţi bani îi dau eu, lui…Ai o lucrare de făcut la DGASPC Călăraşi, văruit, nu ştiu ce. Nu faci lucrarea şi o facturezi 150 000 de lei şi banii aia pleacă în campanie electorală să cumperi voturi.
Înţelegeţi care este mecanismul? Eu Coarnă le-am făcut plângeri penale, am făcut cel puţin zece plângeri penale scrise şi semnate de mine, asumate. Fraude la spitalul din Săpunari, facturi de 400-500 de mii de euro şi Parchetul a clasat”.
Dumitru Coarnă
Chiar dacă militarul spune adevărul într-o țară condusă de fostul partid comunist…
![](https://i0.wp.com/stiri-ultima-ora.ro/wp-content/uploads/2022/09/MCP-Press-Agency-23-6.jpg?resize=205%2C156&ssl=1)
http://mcppress.ro/forum/viewtopic.php?pid=12349#p12349
Sursa; MCP Press Agency, Mihail Georgevici
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.