Militarii așteaptă cu nerăbdare revenirea la normal după zece ani…totul depinde de decizia Curții Constituționale.

Totul pare să fi fost amânat din rațiuni politice, iar ministrii Apărării, în loc să protejeze drepturile militarilor, au cedat presiunilor din partide. E crucial ca acum Curtea Constituțională să intervină, să repare injustiția și să asigure că militarii primesc în sfârșit drepturile pe care le merită
Acum sunt două lucruri complet diferite: pe de o parte, vinovăția lui Călin Georgescu, care trebuie sancționată, iar pe de altă parte, nedreptatea rezerviștilor, care plătesc un preț enorm de zece ani. Constaăm o lipsă totală de echitate, iar soluția trebuie să fie una justă, pe termen lung, ca să se revină la normalitate.